Archive.Gnezdoto.net
Мотивиращите истории на 7 души, постигнали огромен успех, но започнали кариерата си с фиаско снимка: pixabay

Мотивиращите истории на 7 души, постигнали огромен успех, но започнали кариерата си с фиаско

Стивън Спилбърг, Майкъл Джордан, Джоан К. Роулинг, Опра Уинфи, Лейди Гага, Харисън Форд и сър Джеймс Дайсън. Представяме ви "успелите неуспели". Представяме ви седем истински истории, които ще ви докажат, че дори и да изглежда химера, успехът не е невъзможен – просто не трябва да спираш да опитваш. Защото "най-големият ни триумф не е да не се проваляме никога, а да ставаме всеки път, щом паднем", както казва Конфуций... 

1. Стивън Спилбърг – неприет за студент

Гениалният режисьор и сценарист Стивън Спилбърг два пъти не е приет да следва в престижния USC (Унивеситета на Южна Калифорния) във факултета за кино и театър. Това обаче не го отказва от мечтата му. Записва се в Калифорнийския държавен университет. Години по-късно, когато Спилбърг е вече известен, от USC му връчват почетна диплома. По-добре късно, отколкото никога, са казали хората!
Днес Стивън Спилбърг е носител на два Оскара и шест номинации за най-важното филмово отличие. Филмите му "Челюсти", „Извънземното" и „Джурасик парк" са най-доходоносните за своето време. Към момента състоянието му възлиза на 3 млрд. долара.

2. Майкъл Джордан – недопуснат в отбора на гимназията

Един от най-добрите баскетболисти на всички времена, "Въздушният" Джордан (Air Jordan) не е допуснат до основния баскетболен отбор на гимназията, в която учи. С обяснението, че ръстът му е едва 172 см, той е принуден да играе за второстепенния тим. Резултатът? 25 точки на мач. На следващата година Майкъл е поканен в титулярния състав.
Майкъл Джордан става 2 пъти олимпийски шампион с отбора на САЩ и 6 пъти шампион на NBA с Chicago Bulls. Носител е на безброй титли за най-полезен играч, най-добър реализатор и пр. Притежава 1 млрд. долара.

3. Джоан К. Роулинг – отхвърлена от 12 издателства

Авторката на поредицата за Хари Потър пише първата книга за момчето-магьосник малко след развода си, когато е самотна майка, напълно разорена и с диагноза клинична депресия. Финансовото й положение е толкова трагично, че няма пари да направи ксерокопия на книгата и препечатва всяко копие, което изпраща до издателствата в Англия. 12 отказват. Причината? Книгата е твърде голяма за децата! След дузината неуспешни опити нейният агент й съобщава новината! От малкото издателство Bloomsbury Publishing са харесали книгата! Причината? Шефът на компанията, Найджъл Нютън, решава да направи нещо, което останалите издатели очевидно не са – показва книгата на истинско дете. 8-годишната му дъщеря се влюбва в нея и решението е взето. Годината е 1996-та.
Днес Harry Potter е световна марка, чиято стойност възлиза на около 15 млн. долара. Книгите от поредицата са преведени на повече от 65 езика.
Джоан К. Роулинг е първият човек, станал милиардер от писане на книги. Творбите й са продадени в над 500 000 копия по света, а състоянието й възлиза на 1 млрд. долара.

4. Опра Уинфри – уволнена от телевизията

В началото на своята кариера световноизвестната водеща е удовлнена от WJZ-TV в Балтимор. Доводът на медията е прекалената "емоционална обвързаност" на Опра с историите, които отразява.Това обаче не я обезкуражава,нито я кара да измени на себе си и убежденията си. Опра се мести в Чикаго, където започва да води малко популярно половинчасово сутрешно шоу "АМ Chicago" по WLS-TV. Първият му епизод е на 2.01.1984 г. За няколко месеца популярността му нараства главоломно, за да стане най-гледаното предаване в града. След това Опра получава възможността на води собствено шоу, продуцирано от King World News. Цели 18 години "Oprah Winfrey Show" е N1 в американската телевизионна индустрия.

Опра е най-богатият афроамериканец на 20 в. Освен това е единственият в света милиардер с афроамерикански произход. Опра е и първата жена в света, натрупала своето състояние, благодарение на телевизионни предавания и търговия със свързани с тях стоки. Състоянието й възлиза на 3 млрд. долара.

5. Харисън Форд – убеждаван да се откаже от кариера в киното

Първата роля на любимия ми актьор е във филма „Мъртвешка жега на въртележката" (1966 г). Там той играе второстепенна роля на пиколо, името му дори не е включено в афиша. След края на снимките режисьорът Джери Токовски го вика в кабинета си, за да му обясни, че от него актьор няма да стане. Следващите няколко участия са Форд са също толкова безславни. Снима се в уестърни и непопулярни телевизионни сериали. В началото на 70-те години, напълно обезкуражен от неуспеха си, той решава да се откаже от актьорството. Няколко години се заминава с дърводелство, за да може да издържа семейството си. Именно така получава и прословутия си белег. По-късно е нает да направи шкафове за къщата на режисьора Джордж Лукас, който го кани да участва във филма "Американски графити" (1973 г.). Форд се връща на сцената, но въпреки това трябва да изчака още няколко години до големия успех. Той идва с филмите "Империята отвръща на удара" (1980 г.) и "Индиана Джоунс и похитителите на изчезналия кивот" (1981 г.).
Днес Харисън Форд има зад гърба си номинация за Oscar, няколко награди Златен глобус и редица други престижни отличия. Състоянието му възлиза на 210 млн. долара.

6. Лейди Гага – уволнена от музикална компания

Музикалният гигант Def Jam Recordings уволняват Лейди Гага (Стефани Джоан Анджелина Джерманота) само след три месеца съвместна работа. По това време певицата е в началото на своята кариера. На този изключително труден период е посветена песента й "Marry the Night".

За да продължи работата си на музикалното поприще, Лейди Гага става текстописец за Sony. Така се запознава с Acon, който й помага да се наложи като изпълнител. Първият й албум излиза през 2008 г.
Днес Лейди Гага е една от модерните музикални икони. Тя се нарежда на трето място сред най-награждаваните изпълнители в историята - След Майкъл Джексън и Уитни Хюстън. За първи път именно нейния канал в YouTube надхвърля 1 млрд. гледания. Феновете й във Facebook са над 60 млн., а в Twitter – повече от 50 млн. Печалбата й за 6 години надхвърля 230 млн. долара.

7. Сър Джеймс Дайсън (собственикът на марката Dyson) – отхвърлен като иноватор

Английският дизайнер и предприемач е основател на компанията за прахосмукачки и стенни сешоари за ръце Dyson. 5 години, 5126 неуспешни, спестяванията му за 15 години напред и заплатата на жена му, която е учител, са цената на неговия успех. Прототипът на прахосмукачката G-Force – първата с контейнер за праха, която няма нужда от торбички – е готов през 1983 г. Опитите му да го продаде на тогавашните водещи производители обаче удрят на камък. Отговорът им е, че това е в противовес с правилата на бизнеса – по това време приходите от продажба на торбички за прах в Англия възлизат на 100 000 паунда годишно. Дайсън решава да основе собствена компания. Това става през 1993 г. За лансирането на новия бранд е използвана телевизионна реклама, която обяснява подробно предимствата на продукта. Моделът Dyson Dual Cyclone бързо се превръща в най-продаваната прахосмукачка в Англия, местно производство. Дайсън се насочва и отвъд океана. През 2005 г. статистиката показва, че едноименните прахосмукачки са най-продаваните модели в САЩ.
Днес продуктите на марката се продават в над 70 държави. За компанията работят над 4000 души, а състоянието на сър Джеймс Дайсън му възлиза на 3 млрд. долара.

Вижте още: Неуспехът - необходимата крачка към успеха

Посетете нашата Фейсбук страница за още интересни статии.

 
 

Още публикации от категория "ВДЪХНОВЕНИЕ"

vig vsi4ki